• امروز : یکشنبه - ۷ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 28 May - 2023
0
آیت‌الله جنتی در اجلاسیه مجلس خبرگان:

مردم برای تهیه گوشت در سختی هستند/ پیگیری رانت‌های ارزی در صدر برنامه‌های رئیسی باشد

  • 21 اسفند 1397 - 10:59
مردم برای تهیه گوشت در سختی هستند/ پیگیری رانت‌های ارزی در صدر برنامه‌های رئیسی باشد

رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه باید هرچه می‌توانیم به مردم خدمت کنیم و مسئولان هر کاری که می‌توانند باید برای این مردم انجام دهند،‌گفت: دشمنان نمی‌توانند بر مقدرات الهی پیروز شوند. این انقلاب، اسلامی است و دشمنان با خدا طرف هستند. به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس آیت‌الله احمد جنتی، رئیس مجلس خبرگان […]

رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه باید هرچه می‌توانیم به مردم خدمت کنیم و مسئولان هر کاری که می‌توانند باید برای این مردم انجام دهند،‌گفت: دشمنان نمی‌توانند بر مقدرات الهی پیروز شوند. این انقلاب، اسلامی است و دشمنان با خدا طرف هستند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس آیت‌الله احمد جنتی، رئیس مجلس خبرگان رهبری، صبح امروز(سه‌شنبه ۲۱ اسفند) در آغازبه‌کار ششمین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری در دور پنجم، با تبریک ماه رجب و اعیاد و نیز تسلیت شهادت امام‌هادی(ع) آن گفت: از دست دادن دو عضو برجسته مجلس خبرگان؛ یعنی آیت‌الله هاشمی شاهرودی و آیت‌الله مومن را تسلیت می‌گویم. فقدان این عزیزان برای ما مصیبت بزرگی بود.

وی با تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب گفت: با همه وجود و جسم و روح باید به درگاه خدا شکر و سجده کنیم که این انقلاب را با همه دشمنی‌های قدرت‌های حاکم بر جهان، از توطئه‌ها حفظ کرد و نقشه‌ها را نقش بر آب کرد.

آیت‌الله جنتی با بیان اینکه تمام هم و غم دشمنان این بود که انقلاب شکست بخورد، خاطرنشان کرد: در همین راستا مشکلات عدیده اقتصادی، سیاسی و فرهنگی را ایجاد کردند ولی خدا انقلاب را حفظ کرد.

وی تصریح کرد: دشمنان نمی‌توانند بر مقدرات الهی پیروز شوند. این انقلاب، اسلامی است و دشمنان با خدا طرف هستند.

رئیس مجلس خبرگان با تشکر از مردم بابت حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: این از مفاخر ما است و باورکردنی نیست برای کسانی که از سنت‌های الهی آگاه نیستند که مردمی که در شرایط سخت اقتصادی هستند و برای گوشت‌شان و مسایل ضروری خود معطل هستند، وقتی دعوت به راهمیمایی می‌شوند بهتر از سال‌های قبل حاضر می‌شوند.

وی ادامه داد: باید هرچه می‌توانیم به این مردم خدمت کنیم و مسئولان هر کاری که می‌توانند باید برای این مردم انجام دهند.

آیت‌الله جنتی، چهل‌سالگی انقلاب را ثمره خون شهدا دانست و گفت: راهپیمایی ۲۲ بهمن، مشت محکمی بود بر دهان آل‌سعود، آمریکا و اسراییل که می‌گفتند انقلاب نمی‌تواند چهل سالگی‌اش را جشن بگیرد و برنامه‌ریزی می‌کردند که بعد از شکست انقلاب چه کسانی را سر کار بیاورند.

وی، حضور شبانه ترامپ در عراق و عدم استقبال مسئولان عراقی از وی را مورد اشاره قرار داد و گفت: این وضعیت رییس کشوری است که خود را ابرقدرت دنیا می‌داند.

رئیس مجلس خبرگان در همین زمینه، حضور رئیس‌جمهور ایران در عراق را نشان‌دهنده قدرت ملت ایران دانست.

آیت‌الله جنتی با اشاره به سخن روحانی مبنی بر سپردن فرماندهی جنگ اقتصادی از سوی رهبر انقلاب به رییس‌جمهور گفت: فرمانده جنگ اقتصاد بودن، قدرت بزرگی است؛ رییس‌جمهور می‌خواهد با این قدرت چکار کند و چه برنامه‌ای برای مشکلات دارد؟

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی گفت: یک‌شبه آشوب ارزی درست کردند و رانت‌های زیادی ایجاد شد که پرونده‌های آن‌ها در قوه قضاییه رسیدگی شد و از آقای آملی لاریجانی تشکر می‌کنم که برخوردهای خوبی انجام داد و در حال انجام است.

رئیس مجلس خبرگان، با تشکر از خدمات ده‌ساله رئیس سابق قوه قضاییه گفت: آیت‌الله آملی در طول ده سال قاطعانه کار کرد. از عدم انعطاف ایشان مقابل دیگران باید تقدیر کرد. خیلی‌ها می‌خواستند اهداف خودشان را از طریق وی دنبال کنند، اما او زیر بار نمی‌رفت.

آیت‌الله جنتی با بیان اینکه واقعاً از انتصاب آقای رئیسی به سمت ریاست قوه قضاییه خیلی خوشحال شدم، تصریح کرد: باید دست رهبری را بابت این انتصاب‌ها بوسید.

وی، انتصاب آیت‌الله رئیسی را بجا دانست و افزود: نشانه این به‌جا بودن، این است که داد دشمن را درآورده است. هرجا دشمن عصبانی شد یعنی ما موفق شده‌ایم.

رئیس مجلس خبرگان به برنامه‌های اعلام‌شده از سوی رئیس جدید قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: باید توصیه‌های رهبری مبنی بر تحول در قوه قضاییه، دنبال شود.

آیت‌الله جنتی ادامه داد: ضمن تقدیر از گذشتگان باید تحول ایجاد شود. آقای رییسی باید رانت‌های ارزی را پیگیری کند و این باید در صدر کارها باشد؛ چرا که خیلی ضربه وارد کرد و باید مشخص شود که چه کسی باید با این‌ها برخورد کند.

وی، لزوم مقابله با دانه‌درشت‌ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: دانه‌درشت‌ها همان کسانی هستند  که وقتی دستگیر می‌شوند، تلفن‌ها به‌کار می‌افتد.

رییس مجلس خبرگان افزود: نمی‌خواهم اسم نهادها را بیاورم ولی از افراد نام و نشان‌دار زنگ می‌زنند که این فرد گناهی نکرده و قابل حل است. اینجاست که ایستادگی می‌خواهد. باید هم با کسانی که زمینه فساد را فراهم می‌کنند برخورد شود هم با کسانی که این کارها را انجام می‌دهند.

وی، سنت‌های خداوند در قرآن را مورد اشاره قرار داد و گفت: یکی از سنت‌ها این است که اگر مقاومت کنیم، دشمنان شکست می‌خورند. این سنت، مژده پیروزی می‌دهد اما ایستادگی و شهید دادن می‌خواهد و مفت و مجانی به‌دست نمی‌آید.

رئیس مجلس خبرگان با بیان اینکه مردم باید به وعده‌های الهی دلگرم باشند، مشکلات را مورد اشاره قرار داد و گفت: امکانات زیرزمینی و روزمینی کم نداریم؛ در عین حال از آن‌ها استفاده  نکرده‌ایم و معطل مانده‌اند. باید یک فکری برای این وضعیت کرد تا مردم از نظام زده نشوند.

آیت‌الله جنتی بیانیه گام دوم را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه همه از این بیانیه استقبال می‌کنیم، تصریح کرد: هم مردم و هم خبرگان باید برای نشر و تبیین و عمل به بیانیه گام دوم تلاش کنند.

وی با اشاره به اعطای نشان ذوالفقار به سردار سلیمانی گفت: بسیاری از کارهایی که سردار سلیمانی انجام داده، کسی از آن‌ها خبر ندارند. در هرجا که نقشه‌ای بود، این مرد حاضر می‌شد و توطئه‌ها را خنثی می‌کرد.

سفر بشار اسد به تهران، موضوع دیگری بود که مورد اشاره رئیس مجلس خبرگان قرار گرفت. آیت‌الله جنتی، این سفر را دارای پیام دانست و گفت: پیام سفر رئیس‌جمهور سوریه برای دنیا این بود که سوریه را ایران نجات داد و در حالی که تمام دنیا متحد شده بودند که بشار اسد نباشد، ایران مانع این کار شد. این افتخارات را ولایت فقیه می‌آفریند و دشمنان هم درصدد تضعیف این جایگاه هستتد.

رییس مجلس خبرگان افزود: ان‌شاءالله روزی را ببینیم که انقلاب به ثمر برسد و ظهور امام زمان(عج) را شاهد باشیم و پرچم انقلاب توسط رهبر انقلاب به حضرت تقدیم شود.

لینک کوتاه : https://www.raikakhabar.ir/?p=1965

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.