• امروز : جمعه - ۳۱ شهریور - ۱۴۰۲
  • برابر با : Friday - 22 September - 2023
0

مأموران راهور در برابر بی احترامی‌ها با سعه صدر رفتار می‌کنند

  • 11 اسفند 1397 - 10:39
مأموران راهور در برابر بی احترامی‌ها با سعه صدر رفتار می‌کنند

جانشین فرمانده ناجا خطاب به مأموران پلیس راهور گفت: افرادی که شما به آنها تذکر میدهند که خلافی کرده اند شاید بعضا احترام شما را نداشته باشند و شما باید با صعه صدر رفتار کنید. به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس سردار ایوب سلیمانی جانشین فرمانده ناجا در چهاردهمین همایش سراسری مدیران پلیس راهنمایی و […]

جانشین فرمانده ناجا خطاب به مأموران پلیس راهور گفت: افرادی که شما به آنها تذکر میدهند که خلافی کرده اند شاید بعضا احترام شما را نداشته باشند و شما باید با صعه صدر رفتار کنید.

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس سردار ایوب سلیمانی جانشین فرمانده ناجا در چهاردهمین همایش سراسری مدیران پلیس راهنمایی و رانندگی ضمن آرزوی سلامتی و طول عمر برای مقام معظم رهبری اظهار داشت: ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله را تبریک میگویم.

وی افزود: در ابتدا وظیفه خود میدانم از یکسال تلاش و کوشش خستگی ناپذیر همه عزیزان نیروی انتظامی تشکر کنم چرا که آنها سخت ترین فعالیت های انتظامی از مرز تا مرکز را برعهده دارند.

سردار سلیمانی گفت: در رأس این نیروها پلیس راهور است که همه فعالیت ها و تلاش هایشان در دید عموم است در تابستان، زمستان ، هوای آلوده و… در تعطیلات نوروز و … زحمات زیادی کشیده و می‌کشند.

وی افزود: افرادی که شما به آنها تذکر میدهید که خلافی کرده اند شاید بعضا احترام شما را نداشته باشند و شما باید با صعه صدر رفتار کنید.

جانشین فرمانده ناجا بیان داشت: کمبود امکانات موجب فشار به پلیس راه و پلیس راهور شده است. همه شاهد سختی کار شما عزیزان با بعد حداقلی هستند و این از شرمندگی های امثال بنده است. وظیفه خود میدانم از یک سال تلاش شما تشکر و قدردانی کنم.

وی با اشاره ماموریت نیروی انتظامی گفت. ماموریت نیروی انتظامی پاسداری از ارزش های انقلاب اسلامی و امنیت مردم است. ما به عنوان پلیس جمهوری اسلامی ایران مسئولیت حساس ترین نیازهای مردم را بر عهده داریم. بزرگترین نعمات الهی شاهد صحت و امنیت است که هردوی اینها به گونه ای به شما برمیگردد که ایجاد امنیت است.

جانشین فرمانده ناجا بیان داشت: قبل از هرگونه اجرای ماموریت باید سنخیتی وجود داشته باشد بین ما و انچه ما باید پاسدار آن باشیم.

سلیمانی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که پیشرفت های خوبی تا الان در نیروی انتظامی داشته اید و شما همیشه بایستی ابتکار عمل را در تغییرات محیطد در دست داشته باشید،گفت: حضرت اقا فرمودند به میزان بسیار زیادی به این نقطه نزدیک شدید و فاصله زیاد دیگری ندارید تا به معنی مخلص کلمه بهتر به تراز و سطح انقلاب اسلامی رسیده باشی پلیس و تراز انقلاب اسلامی پلیسی متدین و انقلابی پلیسی است خدمتگزاران مردم و حافظه نظم و امنیت جامعه ی احساس خستگی ناپذیری با روحیه جهادی فروتن و مهربان از مشخصه‌های پلیس است فروتن بدین معنا پلیس هرچند که از ابزار قانون برخوردار است غرور و خود برتر بینی می شود و نه روحیه خود کم بینی در مقابل مواجهیم و مراجعین دارد و آن طور که باید عمل می‌کنند و مقتدر و با صلابت در عین رعایت عدالت و انصاف.

جانشین فرمانده ناجا بیان داشت تولید تراز انقلاب اسلامی حرفه ای است بسیار است که در نهایت پلیس تراز انقلاب اسلامی سلامت بدهکار و صیانت از حق و همکاران و سازمان خود در سرلوحه اقدامات قرار دارد اینها بخشی از خصوصیاتی است که پلیس و تراز انقلاب اسلامی باید از آن برخوردار باشند و همدلی در همه حوزه‌ها به این مسائل توجه باید شود و همه نهادها به صورت نهادینه این خصوصیات را در خود نهادینه کردند و مراقبت دائمی از خود و همکاران خود دارند.

وی افزود: امروز پلیس موزه انقلاب اسلامی است همه آنهایی که با انقلاب اسلامی زاویه و دشمنی دارند با پلیس و انقلاب هم موضع دارند صرف نظر از اینکه این پلیس به درستی عمل کرده باشد یا به غلط و اشتباهی کرده باشد و لذا ما  در معرض حجمه های خارجی هستیم.

 سلیمانی بیان داشت: از اصحاب رسانه انتظارمان این است که همانند دو روز گذشته که پلیس متخلف تذکر می دهد و اما متخلف مقاومت کند بی احترامی می کند ولی مگر چیزی غیر از انجام وظیفه قانونی انتظار دارند این پدیده در سطح اجتماع به وجود آمده که هرکاری که می کنید هر آنچه در اجتماع رخ می‌دهد باید به معرض دید عموم قرار بگیرد که این پدیده را صاحب نظران و کارشناسان با نگاهی آسیب شناسانه باید بررسی کنند.

سلیمانی با اشاره به پخش کلیپی که در فضای مجازی یکی از سلبریتی ها منتشر کرده بود گفت: ای کاش کسانی که این پست ها را میگذارند بیایند بگویند از پلیس که نیمه‌های شب از جان مردم دفاع می‌کند تشکر می‌کنند اگر ذره‌ای حس قدردانی داشته باشند از کسانی که خودشان را وقف آرامش و امنیت مردم می‌کنند تشکر می‌کنند.

وی با اشاره به وضعیت امروز و برنامه های سال آینده اظهار داشت: در سال ۸۵ زنگ خطری به صدا در آمد مبنی بر اینکه تصادفات جاده ای به بیش از ۲۸ هزار نفر افزایش پیدا کرده که بلافاصله پلیس به میدان آمد گفت: در همه ابعاد و با بسیج همه نیروها در ۱۱۰ و با همه ظرفیت و با همکاری نسبی سازمان ها تعداد کشته ها در سال ۹۵ بیش از ۴۱ درصد یعنی ۱۶ هزار نفر کاهش داشت.

سلیمانی افزود: به نظر ما اگر فکر اساسی صورت نگیرد ممکن است در سال آینده با افزایش تلفات مواجه شویم سال ۹۶ و ۹۷ روند کاهش تلفات متوقف شود و اگر فکر جدی صورت نگیرد این رقم باز هم افزایش می یابد.

وی با اشاره به تشکیل قرارگاه جهادی کاهش تلفات ناشی از تصادفات با دستور رئیس ناجا در سال گذشته گفت: علل و عوامل تصادف شناسایی شد تکالیفی تعیین و اولویت هایی انتخاب و به تمامی استانها ابلاغ شد پیش‌بینی شده تلفات جاده ای باید ۳۶ درصد کاهش پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد تصادفات ناشی از اتوبوس های مسافری در این دو سال کاهش داشته گفت: این اثر نصب ردیاب های نصب شده روی اتوبوس های عمومی و مسافربری است کما اینکه ماشین های سنگین یا موثر در تصادفات یا عامل تصادف هستند.

وی با انتقاد از مسئولین که در این طرح مشارکت نکرده و یا کم مشارکت کرده‌اند گفت چرا مسئولین نمی‌آیند پای کار؟ قرار شد بیش از ۶ هزار دوربین پایش تصویری ثابت در کشور نصب شود اما امروز ۲۰۰۰ دوربین نصب شده است چرا یک عزم ملی ایجاد نمی‌شود؟ چرا دوربین های سیار به تعداد کافی در اختیار افسران ما قرار نمی‌گیرند و ما نیاز به پایش تصویری از بالا و هوا داریم که کسی به این موضوع توجه نمیکند.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به بحث کیفیت خودرو گفت بحث کیفیت خودرو یک روزه حل نمی شود بیشتر تلفات ما ناشی از استحکام پایین خودروها است پلیس با اندکی که دارد تاثیر بسزایی برای حل این معضل اجتماعی نمی تواند داشته باشد.

سلیمانی گفت: نصب بیش از ۵۰۰ هزار ردیاب بر روی خودروهای عمومی در ظرف ۶ ماه قابل انجام است با همه فرماندهان تعهد نامه و توافقنامه امضا خواهیم کرد.

وی با اشاره به تلفات و تصادفات اظهار داشت بیش از ۶۸ درصد تصادفات و بیش از ۶۰ درصد تلفات در ۳۰ کیلومتری شهر ها انجام میشود در بیش از ۵۰ درصد از شهرها در این یکسال تلفات نداشتیم.

جانشین فرمانده ناجا افزود در کل کشور حدود ۵۴۰۰ نقطه حادثه‌خیز شناسایی شده است که از این ۵۴۰۰ نقطه حادثه‌خیز ۱۵۸۵ نقطه پرحادثه است همه استان ها مشکل جدی در تصادفات ندارند و استانهای هدف ما بین ۹ تا ۱۳ استان است.

وی با اشاره به طرح نوروزی امسال گفت: طرح ما از نوروز امسال تا نوروز سال آینده است یعنی از ۲۵ اسفندماه سال جاری تا ۲۵ اسفند ماه سال آینده سلیمانی خطاب به نوبخت معاون رئیس جمهور که در جلسه حضور یافته بود گفت طبق تکلیف قانون برنامه ششم در طول پنج سال ۳۶ درصد کاهش تلفات باید پیدا کنیم.

سلیمانی گفت: در پروژه سپهتن نصب دوربین روی اتوبوس های مسافربری انجام شد که نتیجه آن کاهش 94 درصدی تصادفات بود.

وی در پایان گفت: ما جهت هرچه کمتر شدن تلفات جاده ای و تصادفات در کنار نظام و دولت محترم هستیم.

لینک کوتاه : https://www.raikakhabar.ir/?p=1569

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.