• امروز : یکشنبه - ۷ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 28 May - 2023
0

تذکر تاج به زمان ابلاغ رای کمیته انضباطی/اعتراض یک عضو به کم شدن اعضای هیات رئیسه

  • 19 اسفند 1397 - 13:40
تذکر تاج به زمان ابلاغ رای کمیته انضباطی/اعتراض یک عضو به کم شدن اعضای هیات رئیسه

جلسه مجمع عمومی فدراسیون فوتبال امروز در هتل المپیک تهران درحال برگزاری است. به گزارش خبرگزاری فارس، جلسه مجمع عمومی فدراسیون فوتبال از لحظاتی پیش در هتل المپیک تهران و با حضور رئیس فدراسیون فوتبال، محمدرضا داورزنی معاون وزیر ورزش و اعضای مجمع آغاز شد. *مسعود سلطانی فر وزیر ورزش هم قصد دارد در مجمع […]

جلسه مجمع عمومی فدراسیون فوتبال امروز در هتل المپیک تهران درحال برگزاری است.

به گزارش خبرگزاری فارس، جلسه مجمع عمومی فدراسیون فوتبال از لحظاتی پیش در هتل المپیک تهران و با حضور رئیس فدراسیون فوتبال، محمدرضا داورزنی معاون وزیر ورزش و اعضای مجمع آغاز شد.

*مسعود سلطانی فر وزیر ورزش هم قصد دارد در مجمع شرکت کند اما هنوز نرسیده است.

* روز گذشته علی کفاشیان از نایب رئیسی اول هیات رئیسه فدراسیون استعفا کرده است.

* بعد از دقایقی از شروع مجمع مسعود سلطانی فر در محل برگزاری جلسه حاضر شد.

* تصاویری که برای خبرنگاران پخش می شود به طور مرتب قطع و وصل می شود.

* ابراهیم شکوری با رخصت از ساکت جلسه را آغاز کرد و دستورات جلسه را خواند.مهم ترین بخش صحبت های شکوری تعیین تکلیف ساختمان های استقلال و پرسپولیس بود.

*سه ناظر برای مجمع انتخاب شدند.خداداد افشاریان، محمدرضا غفاری و شهامت عباسی ناظرین مجمع هستند.

*مجمع با حضور ۵۰ نفر کار خودش را آغاز کرد. این تعداد نفرات از نظر تعداد قانونی است.کلیپی هم در مورد سال ۹۶و ۹۷ پخش شد.

* طبق اعلام سرپرست دبیرکلی فدراسیون روی مانیتور اسناد مالی به نمایش در آمد.

* غایب بزرگ مجمع علی کفاشیان است که روز گذشته از سمت خود استعفا داد.

*گزارش عملکرد مالی سال ۹۶ و ۹۷ و سایر اقدام‌های فدراسیون در کلیپی پخش شد.گزارش مالی را خزانه دار فدراسیون در کلیپی اعلام کرد.

*عملکرد فدراسیون در بخش بانوان هم در کلیپ به اطلاع اعضای مجمع رسید.در این کلیپ ماجدی رییس کمیته ‌آموزش گزارش این کمیته را اعلام کرد.

*کمیته مسئولیت های اجتماعی و کمیته فوتبال ساحلی هم‌ گزارش خود را ارائه کردند.پریا شهریاری نیز گزارش کمیته فوتبال ساحلی را اعلام کرد.

*حمیرا اسدی رییس دپارتمان بین الملل هم‌گزارش خود را ارایه کرد.

* درحالی که فدراسیون فوتبال تاکید کرده بود فقط ورود خبرنگاران با آی دی در این مجمع امکان پذیر هست اما خبرنگاران بدون آی دی هم توانسته اند در مجمع حضور پیدا کنند!این خبرنگاران بعد از ماندن پشت در و با کمی صحبت توانستند مجوز حضور در مجمع را بگیرند که این اقدام جای تعجب و تامل دارد.

*بهاروند رئیس سازمان لیگ هم در ادامه جلسه، گزارش عملکرد سارمان لیگ را ارائه کرد.در این گزارش بررسی و صدور مجوز حرفه ای و آکادمی های باشگاه ها از مهمترین مواردی بود که به آن اشاره کرد.

*فریدون اصفهانیان ریس مستعفی کمیته داوران گزارش خود را در قالب یک کلیپ ارائه کرد.طبق این گزارش ۳۳ داور خانم و ‌آقا در فوتبال،فوتسال و فوتبال ساحلی در فهرست بین المللی داوران ایران حصور دارند.

* درحالی که مجمع در حال ارائه پخش گزارشات از کمیته های مختلف است علیرضا فغانی هم در این نشست حاضر شد.

*در گزارش مرکز ملی فوتبال از اختصاص هواپیما اختصاصی به تیم‌ملی خبر داده شد. در این گزارش تصویر هواپیمایی که عکس یوزپلنگ داشت را نشان دادند. همچنین در گزارش عملکرد این مرکز از مرکز پک هم اطلاعاتی ارائه شد.

*اسماعیل حسن زاده عملکرد کمیته انصباطی را تشریح کرد که بیشتر عملکردها حاصل فعالیت یک سال اخیر بوده است.

*در پایان گزارش های مجمع صحبت های رهبرمعظم انقلاب در مورد تیم‌ملی و بیرانوند پخش و گزارش تیم ملی در جام جهانی هم ارائه شد.

*هنگام گزارش مالی مهدی تاج در مجمع صدا سالن قطع شد.همچنین هنگام صحبت های وزیر ورزش نیز صدا و تصویر برای خبرنگاران قطع شد!

*اعضای مجمع با تصویب فعالیت سازمان اقتصادی فوتبال موافقت کردند.

*در ادامه مجمع بحث در مورد مالکیت ساختمان های باشگاه های استقلال و پرسپولیس ادامه دارد.عرب سرپرست باشگاه پرسپولیس می گوید بخشی از مبلغ پرداخت شده ولی چون بدهی داشتند ساختمان به نام دو باشگاه نشده است.او همچنین تاکید کرد مالکیت این دو ساختمان برای فدراسیون فوتبال نیست.
اما مهدی تاج  گفت باید هیاتی برای قیمت گذاری  مشخص و تعیین تکلیف شود. در دو مجمع در مورد این مالکیت بحث شده و باید باشگا ه ها مستندات را ارائه کنند.یکی از اعضای مجمع گفت این ساختمان ها در اختیار وزارت ورزش باشد تا بعد از خصوصی شدن دو باشگاه در اختیار وزارت ورزش قرار بگیرد و تاج به شوخی گفت با این نظر فقط داورزنی موافق است!

*احمد براتی ریس کمیته تدوین مقررات در خصوص مالکیت این دو باشگاه گفت: این مساله باید به طور شفاف بررسی شود.این طور نیست که مالک این دو باشگاه پرسپولیس و استقلال باشند چون سند ها به نام فدراسیون فوتبال است و طبق قانون برای فدراسیون است. حالا دو باشگاه باید مستندات را ارائه کنند. درحالی که براتی صحبت می کرد تصاویر و صدا باز هم برای خبرنگاران قطع شد!صحبت های براتی در حالی که مهم بود صدا و تصویر قطع شد تا صدای خبرنگاران در بیاید.

*طبق اعلام وزیر ورزش و جوانان واگذاری دو باشگاه به بخش خصوصی و بر اساس مصوبه دولت در سال 98 این اتفاق رخ خواهد داد.

* به دنبال قطع تصاویر در زمان حساس خبرنگاران متوجه نشدند که چه اتفاقی برای تعیین مالکیت دو باشگاه رخ داد و از اواسط سخنرانی حسابرس مالی سخنرانی ها برای خبرنگاران پخش شد!

* سلیمانی خزانه دار فدراسیون فوتبال در بخشی از ارائه گزارش خود گفت: منابع مالی و مصارف ‌آنها مشخص هستند.برادران رییس هیات خراسان گفت:هر سال دو سه بار در مورد مسایل مالی صحبت می کنم.‌گزارش مالی را خواندم.برخی مسایل وجود دارد که باید به ‌آنها اشاره کنم. یکی همان ساختمان های استقلال و پرسپولیس است.که هر سال در موردش صحبت می کنیم وامیدوارم سال بعد این مباحث نباشد!
برادران ادامه داد: ۲۶ میلیارد تومان مالیات گرفتن از فوتبال درست نیست.رشد در‌آمد فدراسیون از فیفا و ای اف سی زیاد بوده که خوب است. هیات خراسان چیزی از این  پول نگرفته است و من هم سفر خارجی نرفته ام این پول ها صرف زیر ساخت شده که جای تشکر دارم.
تاج  هم در پاسخ گفت:‌آقای سلیمانی باید شفاف سازی شود. هر چه ما پول در‌آوردیم هزینه ساخت زمین در کمپ و پک شده است.اگر بخواهیم الان رای گیری کنیم شاید همه رای بدهند ولی بهتر است شفاف سازی شود.

*در ادامه این مباحث سلیمانی خزانه دار فدراسیون گفت:از سال ۸۸ بابت مالیات مشکلاتی داریم که با وزیر ورزش مکاتبه کرده ایم تا این مشکلاات مالیاتی برای همه فدراسیون ها حل شود.امیدواریم با کمک وزیر ورزش و وزیر اقتصاد مشکل‌ مالیاتی حل شود.موسسه لیگ برتر در حال انجام کارش هست.

وی ادامه داد:کی روش بخشی از پول هایش را که گرفت تاییدیه نداد. زیرا می ترسید چنین کاری کند.پول کی روش از طریق سیستم بانکی و فیفا پرداخت شده است.با این حال تاییدیه کی روش هم باید باشد.

تاج در ادامه گفت: در مورد ایران نوین هم گزارش بدهید که گفته شد پرونده در دادگاه در حال پیگیری است.
سلیمانی همچنین گفت شرکت افق سبز منحل شده است و ادامه داد: سازمان لیگ ۱۷ میلیارد طلب از ایران نوین دارد که در حال پیگیری است.با وصول این پول ‌آن را در اختیار باشگاه ها قرار می دهیم.

تاج گفت وزیر ورزش پیشنهاد کرد که مالیات هیات ها از طریق استانداران حل و فصل شود.سلطانی فر هم تاکید کرد مطالبات از ایران نوین هم تا آخر‌ پیگیری می شود.

* وزیر ورزش در ادامه مبحث مالیات اظهار داشت: معافیت مالیاتی معنایش این‌ نیست که هیچ تعهدی نداریم باید اظهارنامه بدهیم. در مورد استقلال و پرسپولیس هم اعتراض کردیم که این باشگا ه ها هیچ وقت درامدشان بیش از هزینه ها نبوده است که اعلام کردند باید این دو باشگاه اظهار نامه می دادند. قرار شد بخشی از این مطالبات با مساعدت وزیر دارایی حل شود.من خودم با استانداران مکاتبه می کنم تا مشکل مالیاتی هیات ها حل شود تا دیگر تنبیه هایی مثل مسدود شدن حساب ها رخ ندهد.

*بهاروند رئیس سازمان لیگ در مود مالیات ها گفت:اداره مالیات ۳۰۰ میلیارد تومان مالیات بریده بود که به ۲۰ میلیارد رسید.اکنون ۸ میلیارد ‌آن مربوط به ایران نوین است.۱۵ میلیارد تومان دیگر هم به دنبال گرفتن آ‌ن از شرکت ها و بخشش مالیاتی هستیم.‌

وزیر ورزش گفت باید اظهار نامه مالیاتی پر می کردید که این کار را نکرده اید. همه فدراسیون های ورزشی چنین مشکلی دارند زیرا نم یدانستند که باید اظهار نامه مالیاتی بدهند.
همچنین برادران گفت: سازمان لیگ همه مالیات ۲۵ میلیارد تومان را یکجا بدهد تا حل و فصل شود.
وزیر ورزش هم گفت:من مکاتبه کلی برای حل مشکل مالیاتی انجام می دهم.در این هنگام بهاروند عنوان کرد:سازمان لیگ هم‌ خودش مجمع دارد.باید در این مورد تصمیم گیری شود.

*تاج گفت:وزیر دستور داده تا آقای داورزنی نامه ای برای حل مشکل مالیاتی به طور کلی بنویسند. بعد از این صحبت ها در نهایت گزارش مالی به رای گذاشته  شد که تصویب شد و اعضای مجمع به آن رای دادند.

*در ادامه مجمع برای بودجه سال 98 سال ‌پیش بینی ۹۷ میلیارد تومانی داده شد و اعلام شد که هزینه ها ۸۷ میلیارد تومان است که ۵ میلیارد تومان هم کسری بودجه خواهند داشت.سال قبل هم ۳ میلیارد تومان کسری بودجه وجود داشت که با افزایش در‌آمد این کسری رفع شد.

* در ادامه خداداد افشاریان صحبت کرد و در مورد اینکه 11 روز است رئیس هیات فوتبال شده صحبت هایی را مطرح کرد و گفت: از این‌پول ها چه چیزی در سفره هیات فوتبال استان ها نمی ‌آید.از وزیر ورزش می خواهم‌ نسبت به استان های کم برخوردار توجه نشان دهد.

*تاج در مجمع اعلام کرد که بودجه را به صورت آزاد در اختیار اعضای مجمع قرار دادیم. همچنین اردوهای برون مرزی را به خاطر مشکلات ارزی به حداقل رساندیم.

وی همچنین اظهار داشت: قرار بود برای بازی عراق و قطر ۴ نفر به تماشای بازی بنشینند اما شورای برون مرزی نهایتا با رفتن فقط یک نفر موافقت کرد.

تاج همچنین درباره بودجه اظهار داشت: پیشنهاد بودجه ما یک مقدار نسیه است چون نمی دانیم چقدر از دولت پول می گیریم. به همین دلیل بودجه سال آینده را مشروط تصویب می کنیم.

وی افزود: از ۱۰ استانی که طبق تشخیص دولت محروم و کم برخوردار هستند برای حضور در مسابقات ورودی نمی گیریم. همچنین برای استان های محروم ردیف بودجه در نظر می گیریم.

*تاج در زمان رای گیری برای آیین نامه انضباطی پیشنهاد داد که رای باید زمانی توسط دبیرکل ابلاغ شود که قابلیت اجرایی داشته باشد نه اینکه به طور مثال چند ساعت قبل از بازی به بازیکنی بگویند که او محروم شده است.

* رضا علی رئیس هیات فوتبال سمنان در این مجمع گفت: چرا اعضای هیات رئیسه در حال کم شدن هستند؟ چرا استعفا می‌دهند؟ البته شاید علی کفاشیان به خاطر اینکه بالای ۶۵ سال سن دارد استعفا داده است.

لینک کوتاه : https://www.raikakhabar.ir/?p=1872

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.