• امروز : پنج شنبه - ۱۸ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Thursday - 8 June - 2023
1

ایستادگی پای حق کار زهرایی و در مسیر خداست

  • 16 بهمن 1397 - 10:22
ایستادگی پای حق کار زهرایی و در مسیر خداست

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه درس ایستادگی و مقاومت پای حق از شهداست، گفت: اگر پای حق ایستادیم، کار زهرایی کردیم و اگر مقاومت نشان دادیم در مسیر زهرای اطهر(س) قرار داریم.  به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از خبرگزاری بسیج مازندران، سردار غلامحسین غیب‌پرور عصر دوشنبه در یادواره […]

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه درس ایستادگی و مقاومت پای حق از شهداست، گفت: اگر پای حق ایستادیم، کار زهرایی کردیم و اگر مقاومت نشان دادیم در مسیر زهرای اطهر(س) قرار داریم.

 به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از خبرگزاری بسیج مازندران، سردار غلامحسین غیب‌پرور عصر دوشنبه در یادواره شهدای ورزشکار مدافع حرم مازندران و شهرستان بهشهر که در مصلای آیت‌الله جباری بهشهر برگزار شد، اظهار کرد: شهدا و رزمندگان نشان و اسوه هستند و باید زندگی و سیره آنان فراروی جوانان باشد تا از مکتب‌شان درس‌آموزی داشته باشند.

وی گفت: مردم شریف بهشهر باید قدر خود را به واسطه وجود سرمایه‌های معنوی بدانند که در دورانی حماسه دفاع مقدس و در دوران نه چندان دور دفاع از حرم آل‌الله(حماسه خان‌طومان) را خلق کردند.

غیب‌پرور یادآور شد: گرچه حماسه خان‌طومان توسط قهرمانان مازندرانی رقم خورد، اما افتخاری برای همه مردم ایران زمین است که بعد از گذشت سه دهه از جنگ تحمیلی اثبات کردند هنوز هم فرزندان امام و ولایت در میدانند.

این فرمانده بسیجی ادامه داد: شهدا از خصایص فاطمه زهرا(س) تاسی کردند و بیان خصایص زهرا(س) نه در بضاعت بنده است و نه در لحاظ زمان در حوصله جلسه.

وی با اشاره به اینکه فاطمه زهرا(س) با این ویژگی که اول مدافع حریم ولایت است، تاکید کرد: یک نکته ظریف در زندگی حضرت و دفاع از ولایت ایشان وجود دارد تا بدانیم این دفاع در چه دوران و چگونه رقم خورد.

 غیب‌پرور عنوان کرد: دفاع حضرت در دوران اوج مظلومیت اسلام که کانون قدرت و ثروتی که دلهای آلوده را خریده یا تهدید می‌کردند و رعب و وحشت را ابزاری در دست قرار داده بودند اتفاق افتاد و آن حضرت(س) در کنار اسوه حق، مولی الموحدین، امیر المومنین(ع) ایستاد، علی ای که اسم اعظم خداست و امیرالمومنین کلمه الله و عین حق است و همه انبیاء به جایگاه حقه او شهادت دادند.

فرمانده بسیج مستضعفین با یادآوری اینکه دین بدون علی اعتبار ندارد و این کلمه الله و اسم اعظم پروردگار به واسطه غفلت خواص و بی‌اعتنایی عامه مردم خانه‌نشین شد و در روزهای اول کسی جز زهرا(س) نبود تا از استوانه تمام حق دفاع کند، گفت: در این شرایط هر شب دخت رسول الله(ص) دست حسنین(ع) را می‌گرفت و خانه به خانه مسلمین متظاهر، دق الباب می کرد تا اقرار به حقانیت علی و حمایت او بگیرد و اما صبح گاهان کسی مرد میدان نبود،که امان از نامردی‌ها.

وی افزود: این زهرا(س) بود که قاطبه رزمندگان اسلام با تمسک و توسل به عنایت او سربند بسته و اسلحه گرفته و مردانه و شجاعانه بدون ترس به دل دشمن می‌تاختند.

سردار غیب پرور ضمن بیان اینکه بچه‌های مازندرانی در فاو خوش درخشیدند و اگر بگوئیم اینان فاتحان اصلی والفجر 8 در بهمن 64 بودند گزاف نیست که با یاد و نام آن حضرت(فاطمه زهرا س) به دل آب زدند، افزود: اگر می‌خواهیم در مکتب زهرا(س) شاگرد خوبی باشیم مهمترین درس، ولایتمداری، ایستادگی و مقاومت پای دین، ولایت و رهبری حق ـ نه در فضای آرام که در فضای ملتهب، پرآشوب و فتنه ـ است.

فرمانده بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه درس ایستادگی و مقاومت پای حق از شهداست، اظهار کرد: اگر پای حق ایستادیم، کار زهرایی کردیم و اگر مقاومت نشان دادیم در مسیر زهرای اطهر(س) قرار داریم.

این مسؤول در سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه شیطنت دشمنان مربوط به یک‌سال و ده سال نیست، افزود: دشمنی استکبار مربوط به 40 سال از زمانی که نام انقلاب اسلامی را شنیدند است و از همان موقع نهضت امام(ره) موضع‌گیری، تخطئه و دشمنی کردند و تلاش داشتند، پول و زمان خرج کردند، تا چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی محقق نشود.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی در پرتو معنوی زهرا(س) و خون شهیدان با موفقیت به 40 سال دوم وارد شد، گفت: رمز پیروزی انقلاب اسلامی ماندن در خط اسلام ولایی است، اسلامی که امام(ره) از آن اسلام ناب محمدی نام می‌بردند.

غیب‌پرور با یادآوری اینکه محال است شیطنت و کید دشمنان کنار گذاشته شود، افزود: دشمنان آنچه می‌توانستند با ترور، اختناق، درگیری های داخلی، جنگ تحمیلی، شهادت دانشمندان و بهترین‌های ما، تهدید و فشار همه ما را داغدار و متالم کردند، من بعد هم ادامه دارد، لذا ما باید از مکتب عصمت و طهارت درس بیاموزیم که باعث رشد اسلام وجود انسان‌های مقاوم و با بصیرت در تامل این مکتب است.

وی تاسی از مکتب زهرا(س) را نسخه ماندگار دانست و تصریح کرد: من که از کاروان شهدا عقب ماندم، اگر عاقبت بخیری بخواهم جز ماندن در خط انقلاب اسلامی راهی ندارم، گرچه ذائقه ما از گرانی و تنگی معیشت خوش نیست، تلخ است و نگرانیم، اما نگرانی بیشتر ما از نگاه هایی است که بعضی به دروازه اروپا و آمریکا دوخته‌اند.

فرمانده بسیج مستضعفین با یادآوری اینکه انقلاب اسلامی و بچه های انقلاب مقاومند، افزود: اگر برای هیچ چیز به دنیا نیامده باشیم الا، برای دفاع از حکومت نوپاییی که زمینه ظهور مهدی عج باشد، کفایت دارد، زیرا این جان ناقابل ما فدای حکومت دینی و رهبر الهی که به شایستگی سکاندار انقلابند.

وی گفت: شما خانواده‌های شهدا و بچه‌های جبهه و جنگ، نشانی در عالم فراروی نسلی هستید که گرچه جنگ را ندیده‌اند، اما رشادت‌ها، مقاومت، وفاداری، یاری، ولایتپذیری و ولایتمداری را از چهره‌هایتان می‌بینند.

وی با درود و مسئلت رضوان خدا بر شهید مدافع حرم بهشهر(حاج رحیم کابلی) تصریح کرد: رحیم مثل همه شهدا آرام و بی‌هیاهو بود، لذا آنچه شهدا در این جلسه سخن بگویند و با گوش دنیا بشنویم این است که در مسیر انقلاب و پای حمایت از ولایت و رهبری ایستادگی کنیم.

سردار غیب‌پرور با اشاره به اینکه تنور وفاداری به اسلام هر چه داغ‌تر، شکل گیری راه ولایت بهتر می‌شود، گفت: در تنوری هستیم که به فضل خدا گلستان ابراهیمی را انتظار دارد، و این وعده انبیاء و اولیاء خداست که شهدا پیشتر در آن مسیر قرار گرفتند.

وی پیام شهدا را ایستادگی در مسیر انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: ما هر چه داریم از شهدا و مقاومت خانواده‌های شهداست و همه ما مدیون این عزیزان هستیم.

این مقام مسؤول ادامه داد: دنیا ببیند و بداند وقتی پای دفاع از انقلاب پیش می‌آید، جوانان ما پهلوانی خود را در صحنه دفاع به نمایش می‌گذارند و شهدا اهل‌ بیت را سرافراز، دل زهرا را شاد و اسلام را یاری کردند.

وی تصریح کرد: کسانی که در جبهه حق و ولایت و رهبری هستند با زبان امید با هم سخن بگویند؛ زیرا خیلی‌ها از زبان یأس سخن می‌گویند و زبان امید، تخطئه نیست چرا که داشته‌های انقلاب ما فراوان است و باید این توانمندی‌ها بیان شود.

در این مراسم ضمن رونمایی از تمبر یادبود شهید مدافع حرم ورزشکار «سید سجاد خلیلی» از خانواده شهدای مدافع حرم استان مازندران نیز تجلیل شده است.

لینک کوتاه : https://www.raikakhabar.ir/?p=763

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.